Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
DSC_6657.jpg

Kovo 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas susitiko su Palestinos ekonomikos ministru Khaled Osaily, kuris lankosi Lietuvoje kartu su palestiniečių verslo misija.

Ekonominiai santykiai »
signal-2023-01-18-114829_002.jpeg

Sausio 18 dieną pranešta apie naujus susitarimus dėl Lietuvos ir Taivano ekonominio bendradarbiavimo, įskaitant Lietuvos daiktų interneto prietaisų gamybos įmonės „Teltonika IoT Group“ sutartį su Taivano Pramonės technologijų tyrimų institutu (ITRI) dėl puslaidininkių lustų technologijų perdavimo, naujų investicijų, eksporto leidimų.

Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai » Naujienos »
davosas_2023.png

Sausio 16–19 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus kasmetiniame Pasaulio ekonomikos forume. Sausio 17 dieną Lietuvos diplomatijos vadovas pasisakys forumo sesijoje apie branduolinės konfrontacijos rizikas (“Thinking the Unthinkable: The Risk of Nuclear Confrontation”), o sausio 18 dieną sakys įžanginę kalbą Ukrainos draugams skirtoje vakarienėje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ekonominiai santykiai » Naujienos »
20221220_1.jpeg

Gruodžio 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Ispanijos Pramonės, prekybos ir turizmo ministerijos valstybės sekretore prekybai Xiana Margarida Méndez Bértolo ir aptarė ekonominio bendradarbiavimo galimybes.

Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
Kinija6.jpg

Gruodžio 20 dieną Europos Komisija (EK) Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) Ginčų sprendimų tarybai pateikė prašymą įsteigti arbitrų kolegiją dėl Kinijos neteisėto ekonominio spaudimo Lietuvai ir Europos Sąjungai.

Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
20221206_143535-01.jpeg

Gruodžio 6-8 dienomis Lietuvos ambasados Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) iniciatyva pirmą kartą vykstančioje Tarptautinėje Abu Dabio maisto parodoje (ang. Abu Dhabi International Food Exhibition, ADIFE) nacionaliniame Lietuvos stende buvo pristatyti penkiolika maisto ir gėrimų industrijos atstovų. 

Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai » Naujienos »
DSC_5647.jpg

Gruodžio 1 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Lietuvoje viešinčiu Pietų Australijos generaliniu pareigūnu Europai David Ridgway.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
G. Landsbergis Vokietijoje.jpg

Lapkričio 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis darbo vizito Berlyne metu susitiko su Vokietijos federalinės pramonės asociacijos (vok. BDI) Valdybos nariais.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ekonominiai santykiai »

Lapkričio 7 dieną paskelbta apie naujus Lietuvos ir Taivano ekonominio bendradarbiavimo pasiekimus. Taivano investicijų kapitalo įmonė „Taiwania Capital“ patvirtino pirmąją 3,5 mln. eurų investiciją į optinių prietaisų gamybos startuolį „Litilit“. Toliau aktyviai tariamasi dėl Lietuvos aukštųjų technologijų įmonės „Teltonika“ bendradarbiavimo su Taivano pramonės technologijų tyrimo institutu (ITRI) dėl puslaidininkių pramonės plėtojimo Lietuvoje. Taip pat pranešta, kad artimiausiu metu bus suteikti leidimai eksportuoti į Taivaną lietuviškus pieno, žuvies ir kiaušinių produktus. Tikėtina, kad dar šiemet bus suteikti leidimai eksportuoti ir lietuvišką jautieną.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
93b9c8ce-37fc-4aac-9556-d466429ec088.jpg

Spalio 31 dieną Prahoje, Čekijos Respublika, užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų tarybos posėdyje prekybos klausimais. Susitikimo metu vyko diskusija dėl prekybos geostrateginės reikšmės, apsikeista nuomonėmis dėl ES skaitmeninės prekybos politikos bei ES ir JAV prekybinių santykių.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »

Spalio 25 dieną Lietuvos ambasados Australijoje iniciatyva įvyko virtuali verslo konferencija „Doing business Down Under: discover Australia”, kurioje dalyvavo įmonės iš Lietuvos, norinčios plėtoti verslą Australijoje.

Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
DSC_7543.jpg

Spalio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su asociacijos Investors‘ Forum nariais. Ministras su investuotojais aptarė Lietuvos investicinį patrauklumą bei iš geopolitinių aplinkybių kylančias grėsmes ir rizikas, o taip pat diplomatinės tarnybos įsitraukimą, pritraukiant užsienio investicijas į Lietuvą.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ekonominiai santykiai »
DSC_7481.jpg

Spalio 21 dieną Vilniuje įvyko Lietuvos ir Ganos trečiosios politinės konsultacijos, kurioms vadovavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas ir Ganos užsienio reikalų ir regioninės integracijos ministro pavaduotojas Thomas Mbomba. Konsultacijų metu aptarti aktualūs dvišalio politinio ir ekonominio bendradarbiavimo klausimai, geopolitinė padėtis Europoje ir Afrikoje.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
LPK-21.jpg

Spalio 20 dieną Lietuvos pramonininkų konfederacijos organizuotame Lietuvos 2022 metų ekonomikos forume „Spiriami būtinybės ar išnaudodami progą? Lietuvos verslo perspektyvos globaliose rinkose“ užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis video pranešime forumo dalyviams pabrėžė, kad atvira ir taisyklėmis paremta pasaulinė prekybos sistema yra gyvybiškai svarbi Lietuvos ekonomikai.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
Bendra nuotrauka.jpg

Spalio 18 dieną Lietuvos ambasada Paryžiuje kartu su partnere VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra (LITFOOD) surengė Prancūzijos maisto rinkos pristatymo renginį Lietuvos įmonėms, dalyvaujančioms tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje SIAL Paris 2022.

Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
Daugiau naujienų