Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis ES Užsienio reikalų taryboje: Lietuva remia Vokietijos iniciatyvą sustiprinti Ukrainos aprūpinimą oro gynybos sistemomis

Sukurta 2024.04.22 / Atnaujinta 2024.04.22 18:15
  G. Landsbergis ES Užsienio reikalų taryboje: Lietuva remia Vokietijos iniciatyvą sustiprinti Ukrainos aprūpinimą oro gynybos sistemomis

  Balandžio 22 dieną Liuksemburge užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje, jungtinėje sesijoje drauge su gynybos ministrais, buvo aptarta situacija Ukrainoje bei būtina ES parama, o užsienio reikalų ministrų sesijoje aptarta padėtis Artimuosiuose Rytuose ir Sudane.

  Ministras pabrėžė, kad Lietuva padeda Ukrainai atkurti  energetikos sektoriaus funkcionalumą po pastarųjų Rusijos atakų prieš Ukrainos kritinę infrastruktūrą,  tačiau tam, kad šios pastangos būtų tvarios, būtina kur kas geriau aprūpinti Ukrainą oro gynybos sistemomis. Lietuva remia Vokietijos iniciatyvą sustiprinti Ukrainos aprūpinimą oro gynybos sistemomis ir ragina kitas šalis aktyviau joje dalyvauti. 

  „Rusija jaučiasi padrąsinta ir eskaluoja, imdamasi hibridinių kinetinių atakų planavimo, taip pat ir mūsų šalyse, – pastarieji sulaikymai Vokietijoje, Baltijos šalyse, Lenkijoje rodo, kad ateityje tokių pastangų bus vis daugiau, jos gali būti vis agresyvesnės“, – teigė užsienio reikalų ministras, ragindamas stiprinti tarpusavio koordinaciją ir sankcijų spaudimą Rusijai, Baltarusijai, Iranui.

  „Rusijai neturėtų būti taikomos išimtys dvejopo naudojimo ir pažangių technologijų prekėms. Atsižvelgiant į tai, kad Lukašenkos režimas padeda Rusijai išvengti sankcijų, reikia taip pat skubiai sustiprinti sankcijas ir Baltarusijai. Irano dronuose, kurie kasdien atakuoja Ukrainą ir kurie buvo naudojami vykdant beprecedentę tiesioginę ataką prieš Izraelį, vis dar randami vakarietiški komponentai; turime sustiprinti ir sankcijinį spaudimą balistinių raketų gamybos sektoriui ”, – sakė G. Landsbergis.

  Tarybos metu ministras išreiškė susirūpinimą dėl Sakartvelo valdančiosios partijos atnaujintų pastangų priimti vadinamąjį „užsienio agentų“ įstatymą. G. Landsbergis ragino Europos Komisiją pateikti Sakartvelo žingsnių įgyvendinant Europos Komisijos rekomendacijas vertinimą.

  „Valstybė, kuri siekia tapti Europos Sąjungos nare, aktyviai nori derybų pradžios, aktyviai siekia kandidatės statuso suteikimo ir žengia kitus žingsnius – ji turi atsižvelgti ir į taisykles, ir į normas, priimtas toje organizacijoje, į kurią ji nori įstoti“, – teigė jis.