Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: Lituanistinės mokyklos užsienyje atlieka ypatingą vaidmenį

Sukurta 2023.03.17 / Atnaujinta 2023.03.17 19:05
   G. Landsbergis: Lituanistinės mokyklos užsienyje atlieka ypatingą vaidmenį
   G. Landsbergis: Lituanistinės mokyklos užsienyje atlieka ypatingą vaidmenį
   G. Landsbergis: Lituanistinės mokyklos užsienyje atlieka ypatingą vaidmenį
   G. Landsbergis: Lituanistinės mokyklos užsienyje atlieka ypatingą vaidmenį

   Kovo 17 dieną Lietuvos Respublikos Seime surengtame trečiajame Lituanistinio ugdymo forume, kurio tema „Lituanistinė mokykla – įdomi, kokybiška ir aktuali!“, siekta atkreipti Lietuvos visuomenės ir svetur gyvenančių tautiečių, ypatingai jaunąją diasporos kartą auginančių tėvų, dėmesį į lituanistinio švietimo užsienyje stiprinimo svarbą.

   Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio sveikinimo kalboje, kurią renginio dalyviams perskaitė viceministras Egidijus Meilūnas pabrėžiama, kad tebesitęsiantis nuožmus Rusijos karas prieš taikią Ukrainą, klaidinančios propagandinės informacijos srautas mus įpareigoja kaip niekad aktyviai rūpintis savo tautinio identiteto ir lietuvių kalbos išlaikymu.

   „Lituanistinės mokyklos užsienyje atlieka ypatingą vaidmenį ugdant jaunosios Lietuvos diasporos kartos patriotiškumą ir pilietinę savimonę“, - pažymima ministro sveikinimo kalboje.

   G. Landsbergio sveikinimo kalboje taip pat pasidžiaugta, kad lituanistinių mokyklų tinklas plečiasi – per dvejus metus įsikūrė 40 naujų lituanistinių mokyklų, kelios mokyklos atnaujino savo veiklą. „Gauname džiugių žinių apie naujų lietuvybės židinių kūrimąsi net tokiuose tolimuose kraštuose kaip Jungtiniai Arabų Emyratai, Tenerifė, Singapūras. Prie to svariai prisideda Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės, inicijuodamos lituanistinių mokyklų steigimą ir lituanistinio švietimo viešinimo kampanijas“, - teigiama ministro kalboje.

   Forume dalyvavę Lietuvos valstybinių institucijų, Lietuvos diasporos organizacijų, lituanistinių mokyklų atstovai, politikai, akademinės bendruomenės nariai diskutavo apie lituanistinio švietimo užsienyje situaciją ir iššūkius, aptarė kūrybingiausius lietuvių kalbos mokymo būdus ir metodus. Reginio metu buvo pristatyta lituanistinėse mokyklose taikomų ugdymo priemonių įvairovė bei lituanistinių mokyklų baigimo ir kalbos lygio nustatymo pažymėjimų nauda.

   Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos diplomatinės atstovybės užsienyje du metus iš eilės organizavo sėkmingas lituanistinio švietimo viešinimo kampanijas, kurios pasiekė 960 ir 700 tūkstančių socialinių tinklų vartotojų  pasaulyje. Šiai metais planuojama trečioji viešinimo kampanija ir naujos iniciatyvos „Lietuvos kalbos ambasadorius“ plėtra.

   Skaičiuojama, kad šiuo metu lituanistines mokyklas lanko iki 7,5 procentų užsienyje gyvenančių Lietuvos diasporos jaunimo.

   Pirmasis Lituanistinio ugdymo forumas įvyko 2021 m. kovo 12 dieną. Užsienio reikalų ministerija yra viena iš Lituanistinio ugdymo forumo rengėjų, kartu su Vytauto Didžiojo universitetu, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos Respublikos Seimo nare Dalia Asanavičiūte, Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėse Amerikos Valstijose, Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo komisija, Lituanistinių mokyklų asociacija. Renginį globoja Pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

   Lituanistinio ugdymo forumo transliacijos įrašas

   Nuotraukos: Dž. Borysaitės.