Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
st nt.jpg

Balandžio 11 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorius Rytis Paulauskas, kalbėdamas trijų Baltijos valstybių – Estijos, Latvijos ir Lietuvos – vardu JT Saugumo Tarybos posėdyje dėl Ukrainos ir JT Generalinės Asamblėjos posėdyje griežtai pasmerkė pastaruoju metu suintensyvėjusias Rusijos karines atakas prieš Ukrainos civilius ir civilinę infrastruktūrą ir pareikalavo JT tyrimo dėl JT Saugumo Tarybos rezoliucijas pažeidžiančio ginklų tiekimo Rusijai.

Situacija Ukrainoje » JT Saugumo Taryba » Kalbos, pareiškimai »
G. Landsbergis JT ST (1).jpeg

Vasario 23 dieną, Rusijos invazijos į Ukrainą antrųjų metinių išvakarėse, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Niujorke kreipėsi į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Čekijos vardu.

Situacija Ukrainoje » JT Saugumo Taryba » Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai »
pagrindine.jpg

Sausio 22 dieną Europos Sąjungos (ES), Ukrainos ir bendraminčių iniciatyva įvyko spaudos konferencija prieš Rusijos prašymu surengtą Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdį dėl ginklų tiekimo Ukrainai.

Situacija Ukrainoje » JT Saugumo Taryba »

2023 m. spalio 18 dieną nustojo galioti tam tikros Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos (JT ST) rezoliucijos 2231 nuostatos, kuriomis siekiama apriboti Irano balistinių raketų programą. Nepaisant šių apribojimų baigties, Irano raketų programa išlieka dideliu iššūkiu tarptautinei taikai ir saugumui. JT ST rezoliucija 2231 buvo grindžiama prielaida, jog Iranas atkurs tarptautinės bendruomenės pasitikėjimą, kad jo branduolinė programa yra išimtinai taiki, tačiau tai neįvyko.

JT Saugumo Taryba »
Picture1.png

Rugpjūčio 24 dieną Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdyje, skirtame taikai ir saugumui Ukrainoje, Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas, kalbėdamas Baltijos valstybių Estijos, Latvijos ir Lietuvos vardu, pabrėžė, kad Rusijos neteisėto karo prieš Ukrainą metu vykdomos tikslingos atakos prieš civilius gyventojus ir civilinę infrastruktūrą yra karo nusikaltimas. 

Situacija Ukrainoje » JT Saugumo Taryba »
IMG_4912.jpeg

Birželio 26-29 dienomis Lietuva tęsė darbą Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 53-ioje sesijoje. Aktyviai kėlė Sausio 13-osios bylos teisėjų persekiojimo klausimą, migrantų instrumentalizacijos problemą ir uždarytų lietuviškų mokyklų Baltarusijoje situaciją. Šiaurės Baltijos šalių vardu Lietuva pasisakė dėl taikių susirinkimų ir asociacijų laisvės bei diskusijoje moterų teisių ir socialinės apsaugos tema.

JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai » Naujienos »
UNSC-photo-23-06.png

Birželio 23 dieną vykusiame Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdyje dėl taikos ir saugumo Ukrainoje Baltijos valstybių vardu kalbėjęs Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas pabrėžė, kad Rusija ir toliau kuria kliūtis Ukrainos prekių eksportui iš Ukrainos uostų, manipuliuoja faktais ir grasina nepratęsti Juodosios jūros grūdų iniciatyvos, jei jos reikalavimai nebus patenkinti.

JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai »
Daugiau naujienų