Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

JT Žmogaus teisių taryboje vaikai diskutavo apie savo teises skaitmeninėje erdvėje

Sukurta 2023.03.10 / Atnaujinta 2023.03.10 14:05
   JT Žmogaus teisių taryboje vaikai diskutavo apie savo teises skaitmeninėje erdvėje
   JT Žmogaus teisių taryboje vaikai diskutavo apie savo teises skaitmeninėje erdvėje

   Kovo 10 dieną Ženevoje, Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos 52-osios sesijos metu, vyko kasmetinė vaiko teisių dienai skirta diskusija.

   Rytinis posėdis buvo skirtas temai „Iššūkiai ir galimybės visapusiškai užtikrinti vaiko teises skaitmeninėje erdvėje“. Jos metu Vyriausiasis žmogaus teisių komisaras Volker Türk, kartu su žmogaus teisių gynėja iš Kolumbijos (12 m.), vaiko teisių gynėju iš Etiopijos (16 m.) ir jaunimo teisių gynėja iš Indijos (14 m.) aptarė įvairias grėsmes ir kliūtis, su kuriomis vaikai susiduria skaitmeninėje erdvėje. Apgailestauta, kad vaikai dažnai jaučiasi nesaugūs internete. Dalintasi įžvalgomis, kaip sustiprinti atsakomybę už vaiko teisių pažeidimus skaitmeninėje aplinkoje.

   Lietuvai diskusijoje atstovavusi Goda Samalionytė (17 m.), Lietuvos moksleivių sąjungos valdybos narė, pabrėžė kokybiško švietimo svarbą ir būtinybę užtikrinti lygias galimybes visiems vaikams siekti išsilavinimo. Taip pat atkreiptas dėmesys, kad nors Covid-19 pandemija dar labiau išryškino pavojus vaikams internete ir socialinėse medijose, kartu suteikė ir naujų skaitmeninio švietimo galimybių.

   Vaikai aktyviai pasisakė apie savo lūkesčius būti išgirstais, nediskriminuojamais ir įtrauktais į sprendimų priėmimų procesus. Jie norėtų matyti, kad skaitmeninių platformų kūrėjai ir vyriausybinės reguliavimo institucijos vaikų interesams teikia pirmenybę ir atsižvelgia į jų nuomonę.