Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva parėmė Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos pastangas nustatyti kaltuosius dėl cheminio ginklo panaudojimo Sirijoje

Sukurta 2022.06.03 / Atnaujinta 2022.06.03 12:24
  Lietuva parėmė Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos pastangas nustatyti kaltuosius dėl cheminio ginklo panaudojimo Sirijoje

  Birželio 3 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Cheminio ginklo uždraudimo organizacijoje (angl. Organisation for the Prohibition of the Chemical Weapons, OPCW) ambasadorius Vidmantas Purlys pasirašė susitarimą su OPCW Generaliniu direktoriumi Fernandu Arias dėl savanoriško Lietuvos įnašo į organizacijos Patikos fondą, skirtą inspektorių misijoms į Siriją finansuoti. Užsienio reikalų ministerija šiam tikslui skyrė 30 tūkst. eurų.

  „Lietuva griežtai smerkia cheminio ginklo panaudojimą bet kokiame kontekste, o asmenys, atsakingi už cheminių ginklų naudojimą, turi būti patraukti atsakomybėn. Lietuva siekia praktiškai prisidėti prie šio tikslo įgyvendinimo“, – sakė ambasadorius V. Purlys.

  Inspektorių misijos į Siriją nėra finansuojamos iš bendro organizacijos biudžeto, nes tam griežtai pasipriešino Rusija, Sirija, Iranas ir kai kurios kitos šalys, todėl misijų organizavimui yra svarbūs savanoriški valstybių įnašai.

  Misijų į Siriją metu yra aiškinamasi, ar yra deklaruotos visos įmonės, kurios potencialiai gali būti įsitraukusios į cheminio ginklo gamybą, ieškoma faktų, kurie galėtų įrodyti cheminio ginklo panaudojimo atvejus, atliekami tyrimai ir nustatomi kaltieji už cheminio ginklo panaudojimą.

  OPCW prižiūri Cheminio ginklo konvencijos, kuri buvo priimta 1997 metais, įgyvendinimą. Konvencijos tikslas – siekti visų cheminių ginklų sunaikinimo. Konvencijai priklauso 193 valstybės narės.