Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos dovana užsienyje gimusiems mažiesiems lietuviams

Sukurta 2023.02.07 / Atnaujinta 2023.02.07 15:44
   Lietuvos dovana užsienyje gimusiems mažiesiems lietuviams
   Lietuvos dovana užsienyje gimusiems mažiesiems lietuviams
   Lietuvos dovana užsienyje gimusiems mažiesiems lietuviams

   Užsienio reikalų ministerija kartu su Kultūros ministerija ir Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka sieks įtraukti į ankstyvojo skaitymo skatinimo projektą „Knygų startas“ ir Lietuvos diasporos atstovus.

   Vasario 7 dieną Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusiame šio bendradarbiavimo pradžiai skirtame susitikime, kuriame dalyvavo projekto globėja, Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė, užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas, kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos direktorius Renaldas Gudauskas, buvo sutarta, kad „Knygų starto“ lauknešėlius nuo šių metų gaus visi mažieji Lietuvos piliečiai, – gimę ir Lietuvoje, ir užsienyje.

   Iniciatyva atitinka Globalios Lietuvos idėją stiprinti užsienyje gyvenančių lietuvių ryšį su Tėvyne ir skatinti ankstyvąjį lituanistinį ugdymą. „Tikimės, kad užsienyje gimusiems mažiesiems lietuviams šis projektas padės nuo pat vaikystės geriau pažinti Lietuvą, didžiuotis jos istorija, lietuvių kalba ir kultūra. Lietuvių kalbos mokymas yra itin svarbus ugdant jaunosios diasporos kartos tapatybę ir pilietiškumą bei skatinant grįžimą į Lietuvą“, – susitikimo metu pabrėžė užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas.

   Lietuvos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos užsienyje įteiks „Knygų starto“ lauknešėlius jauniausiųjų, iki 3 metų amžiaus, Lietuvos diasporos vaikučių tėveliams ar globėjams, kurie kreipiasi dėl vaiko gimimo fakto įtraukimo į apskaitą ar teikia prašymą išduoti vaikui pirmąjį asmens tapatybės dokumentą. Nuo šių metų pradžios pirmosios į projektą įsitraukė Lietuvos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, Vokietijoje, Airijoje, Danijoje, Švedijoje, Nyderlanduose, Ispanijoje, Prancūzijoje ir Belgijoje. Antroje šių metų pusėje prie šio projekto prisijungs ir daugiau Lietuvos diplomatinių atstovybių bei konsulinių įstaigų.

   Sėkminga tarptautine patirtimi paremto projekto „Knygų startas“ tikslas – auginti Lietuvos vaikų kartą, kurios skaitymo patirtis prasideda nuo mažų dienų, skatinti skaitymą šeimose, padėti įsisąmoninti ankstyvojo skaitymo svarbą, suteikti tam reikalingų priemonių ir žinių. Ankstyvojo skaitymo skatinimo lauknešėlį, kurį sudaro lietuviška knygelė, ugdymo specialistų parengti patarimai tėvams, spalvingi skirtukai ir kuprinėlė, nuo 2021 metų lapkričio jau gauna Lietuvoje gimę naujagimiai.