Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Australijos darbotvarkėje – dvišalių ekonominių santykių stiprinimas

Sukurta 2022.12.01 / Atnaujinta 2022.12.01 16:55
   Lietuvos ir Australijos darbotvarkėje – dvišalių ekonominių santykių stiprinimas
   Lietuvos ir Australijos darbotvarkėje – dvišalių ekonominių santykių stiprinimas

   Gruodžio 1 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Lietuvoje viešinčiu Pietų Australijos generaliniu pareigūnu Europai David Ridgway.

   Viceministras pasidžiaugė sėkmingu dvišaliu politiniu ir ekonominiu bendradarbiavimu, stiprėjančiu atidarius Lietuvos ambasadą Australijoje. „Lietuva vykdo strateginę diversifikaciją, kurios tikslas – stiprinti politinius ir ekonominius santykius su Indijos ir Ramiojo vandenyno regiono bendramintėmis šalimis, todėl Australiją matome kaip labai svarbią partnerę“, – sakė viceministras E. Meilūnas. Viceministras taip pat sveikino Australijos Vyriausybės sprendimą Vilniuje atidaryti Australijos prekybos atstovybę.

   Susitikimo metu aptartos galimybės plėsti bendradarbiavimą aukštą pridėtinę vertę kuriančiose srityse, tokiose kaip gyvybės mokslai, lazerių, kosmoso, informacijos ir komunikacijos, gynybos pramonės technologijos.

   Vyriausybės komisija – Ekonominės diplomatijos taryba 2022 metų rugpjūčio 17 dieną patvirtino prioritetines eksporto, investicijų ir atvykstamojo turizmo rinkas, tarp kurių įtraukta ir Australija. 2021 metais prekyba prekėmis tarp Lietuvos ir Australijos augo 9 proc. ir pasiekė 117,25 mln. eurų, iš kurių eksportas į šią šalį buvo lygus 109,69 mln. eurų. Matoma teigiama eksporto dinamika ir šiais metais – per šių metų sausio-rugsėjo mėnesius eksportas į Australiją augo 85 proc., iki 129 mln. eurų palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai.