Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos nuolatinis atstovas prie JT biuro Ženevoje susitiko su Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto prezidentu

Sukurta 2022.05.05 / Atnaujinta 2022.05.05 13:55
    Lietuvos nuolatinis atstovas prie JT biuro Ženevoje susitiko su Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto prezidentu

    Gegužės 4 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų (JT) biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje ambasadorius Darius Staniulis susitiko su Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto (TRKK) prezidentu Peter Maurer. Susitikimo metu aptarta Rusijos agresija Ukrainoje ir TRKK veikla.

    „Visa tarptautinė bendruomenė turi sutelkti jėgas padedant Rusijos karo aukoms. Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas savo neutralumo ir nešališkumo dėka yra labai svarbi organizacija, galinti ir turinti prisidėti prie tarptautinės humanitarinės teisės laikymosi užtikrinimo,“ – sakė D. Staniulis. Ambasadorius taip pat padėkojo TRKK už pastangas siekiant humanitarinių koridorių įgyvendinimo bei prieigos, humanitarinei pagalbai teikti, užtikrinimo ir paskatino toliau tęsti šiuos svarbius darbus.

    TRKK yra nepriklausoma ir neutrali humanitarinė organizacija, įsteigta 1863 metais Ženevoje ir turinti 1949 metų Ženevos konvencijose įteisintą tarptautinį veiklos mandatą, globaliu mastu prižiūrėti tarptautinės humanitarinės teisės laikymąsi ir padėti ginkluotų konfliktų aukoms.