Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis dalyvaus ES Užsienio reikalų taryboje

Sukurta 2024.04.21 / Atnaujinta 2024.04.21 12:20
    Ministras G. Landsbergis dalyvaus ES Užsienio reikalų taryboje

    Balandžio 22 dieną Liuksemburge užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatomos diskusijos apie Rusijos agresiją prieš Ukrainą, padėtį Artimuosiuose Rytuose bei Sudane.

    ES užsienio reikalų ministrai bei ES gynybos ministrai bendroje sesijoje aptars situaciją Ukrainos fronte ir ES saugumo įsipareigojimus Ukrainai, įskaitant karinę paramą. Tarybos metu taip pat vyks diskusijos dėl įšaldyto ir įmobilizuoto Rusijos turto panaudojimo Ukrainos reikmėms ir naujų sankcijų. Diskusijos metu nuotoliniu būdu į ES Užsienio reikalų ir gynybos ministrus kreipsis Ukrainos užsienio reikalų ministras D. Kuleba bei Ukrainos gynybos ministras R. Umerov.

    Užsienio reikalų ministrai Tarybos metu aptars įvykius Artimuosiuose Rytuose, įskaitant situacijos regione deeskalavimą ir regioninį saugumą, bei sankcijų Iranui stiprinimo klausimą. Diskusijoje taip pat planuojama aptarti humanitarinę situaciją regione ir Artimųjų Rytų taikos proceso atnaujinimo galimybes.

    Užsienio reikalų taryboje taip pat bus aptarta situacija Sudane, kuriame nuo 2023-ųjų balandžio tęsiasi karinis konfliktas. Diskusijos metu ministrai aptars Tarptautinės humanitarinės konferencijos Sudanui ir jo kaimynams rezultatus, taip pat tolimesnius ES veiksmus siekiant reaguoti į tebesitęsiančią krizę. Diskusijoje nuotoliu dalyvaus Jungtinių Tautų Generalinio Sekretoriaus specialusis pasiuntinys Sudanui R. Lamamra, taip pat ES specialioji pasiuntinė Afrikos Kyšuliui A. Weber.