Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis: Lietuvos-Taivano susitarimai atveria naujas galimybes Lietuvos verslui

Sukurta 2022.11.07 / Atnaujinta 2022.11.07 15:03

Lapkričio 7 dieną paskelbta apie naujus Lietuvos ir Taivano ekonominio bendradarbiavimo pasiekimus. Taivano investicijų kapitalo įmonė „Taiwania Capital“ patvirtino pirmąją 3,5 mln. eurų investiciją į optinių prietaisų gamybos startuolį „Litilit“. Toliau aktyviai tariamasi dėl Lietuvos aukštųjų technologijų įmonės „Teltonika“ bendradarbiavimo su Taivano pramonės technologijų tyrimo institutu (ITRI) dėl puslaidininkių pramonės plėtojimo Lietuvoje. Taip pat pranešta, kad artimiausiu metu bus suteikti leidimai eksportuoti į Taivaną lietuviškus pieno, žuvies ir kiaušinių produktus. Tikėtina, kad dar šiemet bus suteikti leidimai eksportuoti ir lietuvišką jautieną.

„Lietuvos ir Taivano susitarimai sudaro prielaidas kurti puslaidininkių pramonę ir toliau plėtoti lazerių sektorių Lietuvoje. Tikimės, kad nauji leidimai lietuviškiems žemės ūkio ir maisto produktams ženkliai paskatins eksportą į Taivaną. Matome didelį potencialą toliau plėtoti ekonominius ryšius su Taivanu“, – sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Ministras taip pat pažymi, kad nauji Lietuvos ir Taivano susitarimai rodo, kad Vyriausybės pasirinkta strateginės diversifikacijos ir bendradarbiavimo su Indijos-Ramiojo vandenyno regionu gilinimo kryptis pasiteisino bei suteikia dideles galimybes Lietuvos verslui.  

2022 metų rugpjūčio 17 dieną Vyriausybės komisija – Ekonominės diplomatijos taryba patvirtino prioritetines eksporto, investicijų ir atvykstamojo turizmo rinkas, tarp kurių įtrauktas ir Taivanas. 2021 metais prekyba prekėmis tarp Lietuvos ir Taivano augo 31 proc. ir siekė 111,4 mln. eurų, iš kurių eksportas į Taivaną buvo lygus 21,8 mln. eurų, augo 14 proc. Matoma teigiama eksporto dinamika ir šiais metais – per šių metų sausio-rugpjūčio mėnesius eksportas į Taivaną augo 33 proc., nuo 15 mln. eurų iki 19 mln. eurų palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai. 79 proc. viso eksporto į Taivaną buvo lietuviškos kilmės.

Lietuviškos kilmės prekių eksportas į dešimt Indijos-Ramiojo vandenyno regiono valstybių (Australiją, Japoniją, Indiją, Pietų Korėją, Singapūrą, Indoneziją, Taivaną, Vietnamą, Malaiziją ir Tailandą) 2022 metų sausio–rugpjūčio mėnesiais išaugo 60 proc. palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai ir pasiekė 502 mln. eurų.