Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Sakartvele minint diplomatinių santykių sukaktį Lietuva pabrėžia bendromis ES vertybėmis grįstos politikos svarbą

Sukurta 2024.02.20 / Atnaujinta 2024.02.20 18:11
   Sakartvele minint diplomatinių santykių sukaktį Lietuva pabrėžia bendromis ES vertybėmis grįstos politikos svarbą
   Sakartvele minint diplomatinių santykių sukaktį Lietuva pabrėžia bendromis ES vertybėmis grįstos politikos svarbą

   Vasario 19–20 dienomis užsienio reikalų viceministras Jonas Survila lankosi Sakartvele – dalyvauja dvišaliuose susitikimuose bei Lietuvos ir Sakartvelo dvišalių diplomatinių santykių 30-mečio renginiuose.

   Tbilisyje viceministras susitiko su Sakartvelo užsienio reikalų viceministrais Lasha Darsalia ir Alexander Khvtisiashvili bei Parlamento Europos reikalų pirmininke, Lietuvos ir Sakartvelo draugystės grupės pirmininke Maka Botchorishvili. Susitikimuose aptarta geopolitinė padėtis regione, Sakartvelo pastangos siekiant derybų su ES pradžios. Viceministras J.Survila užtikrino nuoseklią LIetuvos vyriausybės paramą Sakartvelo europinei ir euroatlantinei integracijai ir ragino Sakartvelo vyriausybę nepraleisti galimybių lango, nedelsti pilnai įgyvendinti Europos Komisijos įvardytų žingsnių, būtinų siekiant derybų pradžios, pabrėžė būtinybę prisijungti prie ES bendrosios užsienio ir saugumo politikos įgyvendinimo.

   Vasario 20 dieną viceministras dalyvavo Lietuvos nepriklausomybės ir dvišalių diplomatinių santykių paminėjimo renginiuose. NATO ir ES informacijos centre vykusiame viešosios diplomatijos renginyje viceministras kalbėjo apie vertybinės užsienio politikos svarbą ir dvišalius santykius apibūdino kaip abipusę simpatiją tautų, drįstančių mesti iššūkį Galijotui.

   „Sakartvelo, kaip ir Ukrainos bei Moldovos, sėkmė ES  integracijos takelyje – geriausias raktas į šių šalių ir viso regiono klestėjimą ir taiką”.

   Renginyje taip pat dalyvavo bei prisiminimais dalinosi buvę Lietuvos ir Sakartvelo ambasadoriai abiejose šalyse.

   Vasario 20 dieną Lietuvos valstybės atkūrimo bei Lietuvos ir Sakartvelo diplomatinių santykių atkūrimas minėtas ir Shota Rustaveli nacionaliniame teatre vykusiame Roko ir Sonatos Zubovų koncerte.

   Vizito metu viceministro vadovaujama delegacija taip pat apsilankė Tbilisio technikos universitete įsikūrusiame Lietuvių kalbos ir kultūros centre, susitiko su Sakartvelo pilietinės visuomenės ir ekspertų bendruomenės atstovais.