Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Situacijai negerėjant, URM kartoja raginimą Lietuvos piliečiams išvykti iš Ukrainos

Sukurta 2022.02.17 / Atnaujinta 2022.02.19 16:04
  Situacijai negerėjant, URM kartoja raginimą Lietuvos piliečiams išvykti iš Ukrainos

  Situacijai negerėjant, Užsienio reikalų ministerija (URM) šiuo metu Ukrainoje esantiems Lietuvos piliečiams kartoja primygtinį raginimą nedelsiant išvykti iš šalies, o planuojantiems keliones – nevykti į Ukrainą.

  URM primena, kad galioja rekomendacija nevykti ir į Baltarusiją.

  Ministerija atkreipia dėmesį, kad Rusijos karinės agresijos atveju išvykti iš Ukrainos gali tapti išskirtinai sudėtinga ar net neįmanoma. Iš Ukrainos šiuo metu galima išvykti komerciniais oro skrydžiais ir automobilių transportu per sausumos sienas.

  Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius, kurie dėl kokių nors priežasčių negali išvykti, prašome nedelsiant užsiregistruoti adresu https://keliauk.urm.lt/keliones-registracijos-forma, kad prireikus galėtume su jumis susisiekti dėl konsulinės pagalbos.

  Prašome išlikti budriems, sekti naujienas, informuoti artimuosius apie savo buvimo vietą ir vadovautis oficialiomis Ukrainos valdžios bei Lietuvos Vyriausybės rekomendacijomis.

  Lietuvos ambasada Ukrainoje ir toliau vykdo visas pagrindines funkcijas.

  Prireikus skubios konsulinės pagalbos, rekomenduojame kreiptis į Lietuvos ambasadą Kijeve elektroniniu paštu [email protected] arba į Garbės konsulatą Lvive (adresas: 79000 Lviv, Herojiv UPA str. 72, Ukraina) telefonu +380 32 298 8935 ar elektroniniu paštu [email protected], [email protected].

  Kitą aktualią informaciją galima rasti čia: https://keliauk.urm.lt/location/ukraina

  Taip pat primename, kad Lietuvos piliečiai dėl konsulinės pagalbos gali kreiptis visą parą veikiančiu Užsienio reikalų ministerijos telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu [email protected].

  Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus, esant krizinei situacijai užsienio šalyje. iOS: https://goo.gl/dOxeli ; Android: https://goo.gl/rPwrfx; Bendra nuoroda: http://onelink.to/epmjp5.