Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Tbilisyje įvyko Lietuvos ir Sakartvelo užsienio reikalų ministrų konsultacijos

Sukurta 2022.06.02 / Atnaujinta 2022.06.02 20:38
   Tbilisyje įvyko Lietuvos ir Sakartvelo užsienio reikalų ministrų konsultacijos
   Tbilisyje įvyko Lietuvos ir Sakartvelo užsienio reikalų ministrų konsultacijos

   Birželio 2 dieną, tęsdamas vizitą Tbilisyje, Lietuvos užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo Lietuvos ir Sakartvelo dvišalėse politinėse konsultacijose su Sakartvelo užsienio reikalų ministro pavaduotoju Teimuraz Janjalia.

   Susitikimo metu buvo aptartas platus dvišalių santykių spektras, regioninio saugumo bei europinės ir euro-atlantinės darbotvarkės klausimai.

   Pagrindinis dėmesys susitikime buvo skirtas aptarti Sakartvelo integracijos į Europos Sąjungą (ES) siekiams. Pažymėdamas aukštą Sakartvelo gyventojų paramą narystei ES, viceministras M. Adomėnas akcentavo būtinybę spartinti šalies modernizacijai reikalingų reformų įgyvendinimą, ypatingą dėmesį skiriant teisės viršenybės, žiniasklaidos laisvės ir demokratijos principų įtvirtinimui. „Birželis bus istorinę reikšmę Sakartvelo ateičiai turinčių sprendimų mėnuo, todėl Sakartvelo vyriausybės pozityvūs signalai, užtvirtinantys europietišką vertybinį Sakartvelo pasirinkimą, turės lemiamos įtakos, kai Europos Sąjungos valstybių vadovai priiminės sprendimą dėl Sakartvelo narystės ES paraiškos Briuselyje“, – pažymėjo M. Adomėnas.

   Susitikime taip pat aptarta saugumo situacija Pietų Kaukazo regione bei Rusijos agresijos prieš Ukrainą pasekmės. Viceministras Mantas Adomėnas išreiškė tvirtą Lietuvos paramą Sakartvelo suverenitetui ir teritoriniam vientisumui bei Sakartvelo euroatlantinės integracijos siekiams.

   „Sakartvelas yra vienas artimiausių NATO partnerių, svariai prisidedančių prie NATO misijų ir operacijų. Kviečiame Sakartvelą toliau išnaudoti turimus bendradarbiavimo instrumentus, priartinančius Sakartvelą prie aljanso“, – teigė Lietuvos užsienio reikalų viceministras.

   Susitikime taip pat buvo pažymėtas tamprus Lietuvos ir Sakartvelo bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose, aptarti tolesni bendri veiksmai bei apsikeista vertinimais dėl galimybių įtraukti Sakartvelą į kitų regioninio platformų veiklą. Daug dėmesio skirta ir dvišalių ekonominių santykių plėtrai. Viceministras pažymėjo augančias dvišalės prekybos apimtis, akcentuodamas galimybes tolesniam ryšių gilinimui. „Sakartvelas yra svarbiausias Lietuvos ekonominis partneris Pietų Kaukaze, turime galimybių plėtoti bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, gyvybės mokslų, logistikos, industrinės inžinerijos, saulės energijos, maisto pramonės ir turizmo srityse“, – teigė M. Adomėnas.

   Pokalbyje Lietuvos užsienio reikalų viceministras pažymėjo intensyvią dvišalių susitikimų ir vizitų darbotvarkę. Viceministras M. Adomėnas pažymėjo, kad Sakartvelas yra viena iš prioritetinių Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo šalių, kurioje jau įgyvendinta daugiau nei du šimtai projektų bei sėkmingai bendradarbiaujama ES Dvynių programos rėmuose.

   Viešėdamas Tbilisyje, viceministras Mantas Adomėnas aplankė Tbilisio technikos universitete įsikūrusį vienintelį lituanistikos centrą Pietų Kaukazo šalyse. Pokalbyje su centro vadovu prof. V. Kavaliausku, viceministras išreiškė paramą centro vykdomai misijai skleisti lietuvių kalbą ir kultūrą bei plėtoti dvišalius Lietuvos ir Sakartvelo jaunimo akademinius mainus.

   Taip pat viceministras susitiko su pilietinės visuomenės, nevyriausybinių organizacijų ir politinių partijų atstovais, pažymėdamas jų veiklos svarbą įtvirtinant įstatymo viršenybės ir demokratijos veikimo principus bei indėlį Sakartvelo integracijos kelyje į europines ir euroatlantines struktūras.