Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Screenshot (27).png

Gegužės 3 d. Užsienio reikalų viceministrė Berlyne susitiko su Vokietijos valstybės ministre, A. Lührmann, aptarti Europos ir klimato klausimus. Susitikimo metu buvo aptarta ES plėtros ir institucinės reformos, sankcijos Rusijai ir Baltarusijai, ES migracijos politika bei ES-Kinijos santykiai.

Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga » Užsienio lietuviai » Naujienos »
Lituanistinio ugdymo forumas.jpg

Kovo 17 dieną Lietuvos Respublikos Seime surengtame trečiajame Lituanistinio ugdymo forume, kurio tema „Lituanistinė mokykla – įdomi, kokybiška ir aktuali!“, siekta atkreipti Lietuvos visuomenės ir svetur gyvenančių tautiečių, ypatingai jaunąją diasporos kartą auginančių tėvų, dėmesį į lituanistinio švietimo užsienyje stiprinimo svarbą.

Užsienio lietuviai »
nuotr_1.jpeg

Kovo 15 dieną, vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymu, iš Venesuelos į Lietuvą atskrido trijų asmenų lietuvių šeima. Šiuo metu į Lietuvą iš Venesuelos iš viso perkelti 127 asmenys.

Užsienio lietuviai »
DSC_6125.jpg

Kovo 2 d dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su naujai paskirtu Lietuvos vyskupų konferencijos delegatu užsienio lietuvių katalikų sielovadai arkivyskupu Lionginu Virbalu.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
20221229GLL0278.JPG

Gruodžio 29 d. Vilniaus rotušėje vyko iškilminga Globalios Lietuvos apdovanojimų ceremonija, kurioje užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas paskelbė 2022 metų Globalios Lietuvos apdovanojimo „Už viso gyvenimo nuopelnus“ laureatą.

Kultūros renginiai » Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
Cover 2022 11 11 Duomenų bazė Lietuvos diasporos jaunimui.png

Užsienio reikalų ministerija parengė Lietuvos diasporos jaunimui skirtą stažuočių, praktikos, pažintinių programų Lietuvoje duomenų bazę ir kviečia jaunuosius diasporos atstovus iš viso pasaulio naudotis Lietuvos siūlomomis galimybėmis.

Užsienio lietuviai »
DSC_0794.JPG

Gruodžio 22 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko Lietuvos diasporos jaunimo forumas, skirtas Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos 50-mečiui paminėti. Tradiciškai kasmet švenčių laikotarpiu Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga organizuoja veiklas į Lietuvą grįžtančiam jaunimui, o šiais metais kartu su Užsienio reikalų ministerija surengė savo jubiliejui skirtą forumą, kuriame supažindino su sąjungos veikla, diskutavo apie Lietuvos diasporos jaunimo ateitį, aptarė Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos veiklos gaires.

Kultūros renginiai » Užsienio lietuviai »
nuotrauka.jpeg

Gruodžio 16 dieną, įgyvendinant Lietuvos Respublikos asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymą, LR ambasada Madride iš Venesuelos į Lietuvą perkėlė dar dvi lietuvių šeimas, viso - šešis asmenis.

Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
XT2F0491small.jpg

Gruodžio 3 dieną Paryžiuje įvyko visuotinis Prancūzijos lietuvių suvažiavimas, pritraukęs apie 200 visoje Prancūzijoje gyvenančių lietuvių. Po dviejų metų pertraukos vėl susitikę visos Prancūzijos lietuviai džiaugėsi įvairiaspalve ir turininga programa, kurios kulminacija tapo energingas Jurgio Didžiulio koncertas.

Dvišaliai santykiai » Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
Screenshot (520).png

Spalio 28 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo Lietuvos Respublikos Seime vykusiame renginyje „Grįžimas į Lietuvą: su kokiais iššūkiais susiduria grįžtantieji ir kaip juos spręsti?“, kurį organizavo Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuras, įgyvendinantis projektą „Renkuosi Lietuvą“.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
11 visi.jpg

Spalio 21‒23 dienomis Hiutenfelde, Vokietijoje, vykusiame Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų vadovų ir lietuvių kraštų bendruomenių lyderių Europoje suvažiavime buvo aptartas valstybės ir diasporos bendradarbiavimas. Susitikime dalyvavo 23 diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų vadovai ir per 20 diasporos organizacijų atstovų iš 15 Europos šalių.

Užsienio reikalų ministro veikla » Užsienio lietuviai »

Spalio 21–23 dienomis Hiutenfelde, Vokietijoje, vyks Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų vadovų ir lietuvių kraštų bendruomenių lyderių Europoje suvažiavimas, kuriame bus aptariami aktualiausi Lietuvos diasporos politikos klausimai ir bendradarbiavimas su Europos lietuvių bendruomenėmis.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
signal-2022-10-18-212327_002.jpeg

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis neoficialaus vizito Liuksemburge metu susitiko su Liuksemburgo lietuvių bendruomene, kurioje šiuo metu yra daugiau nei 1200 narių. Ministras taip pat susitiko su Liuksemburgo kultūros ir teisingumo ministre Sam Tanson.

Užsienio reikalų ministro veikla » Užsienio lietuviai » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_6496.jpg

Spalio 18 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Monagane, Airijoje, veikiančioje bendrojo lavinimo mokykloje Beech Hill College lietuvių kalbos besimokančiais jaunaisiais lietuvaičiais.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
20221013_202758.jpg

Spalio 13 dieną iš Venesuelos į Lietuvą atskrido 13 Lietuvos Respublikos piliečių, lietuvių kilmės asmenų bei jų šeimos narių. Perkėlimą organizavo Lietuvos ambasada Ispanijoje, įgyvendindama Lietuvos Respublikos asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymą.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
Daugiau naujienų