Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministerija kreipėsi į viso pasaulio lietuvius dėl Ukrainos palaikymo

Sukurta 2022.02.24 / Atnaujinta 2022.02.25 15:08
  Užsienio reikalų ministerija kreipėsi į viso pasaulio lietuvius dėl Ukrainos palaikymo

  Vasario 24 dieną Užsienio reikalų ministerija, reaguodama į Rusijos karinius veiksmus ir agresiją prieš Ukrainą, kreipėsi į viso pasaulio lietuvius ir Lietuvos diasporos organizacijas užsienyje su prašymu atvirais laiškais jų buvimo valstybės ir vyriausybių vadovams, parlamentų ir partijų lyderiams, vietos valdžios atstovams bei žiniasklaidai išsakyti tvirtą palaikymą nepriklausomos Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui.

  „Šiandien ypatingai reikalingas visų pasaulio lietuvių ir tarptautinės bendruomenės susitelkimas ir parama nepriklausomos Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui. Visame pasaulyje vieningai parodykime, kad karinės agresijos akivaizdoje esame kartu su ukrainiečiais ir juos palaikome, o kariniai veiksmai ir agresija negali likti be griežto atsako“, – teigė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

  Pasaulio lietuviai kviečiami raginti šalių vyriausybes taikyti griežčiausias įmanomas sankcijas Rusijai, įskaitant Rusijos atskyrimą nuo SWIFT sistemos bei politinę izoliaciją, ir teikti Ukrainos žmonėms skubią politinę, ekonominę, finansinę ir humanitarinę pagalbą bei paramą, apimančią pagalbą ginklais, šaudmenimis, taip pat kitą karinę paramą, skirtą valstybės gynybai.

  Kreipimesi pažymima, kad Rusijos agresyvūs veiksmai prieš Ukrainą, Baltijos šalis ir visą Europą – nepriimtini, tai akivaizdus tarptautinės teisės, visų tarptautinių normų pažeidimas ir nusikaltimas, kuris kelia susirūpinimą ir nerimą ne tik dėl Ukrainos, Lietuvos, Baltijos šalių saugumo, bet ir pavojaus visos Europos taikiai ateičiai ir būsimų kartų gerovei.

  Užsienio reikalų ministerija pabrėžia, kad bendromis visų pastangomis turime užtikrinti Europos ateitį ir ginti pagrindines vertybes – laisvę, demokratiją, žmogaus teises, laikytis tarptautinių susitarimų.

  Šiuo sunkiu metu pasaulio lietuviai kviečiami susisiekti su ukrainiečių, latvių, estų, lenkų, baltarusių bendruomenėmis, organizuoti viešas protesto bei palaikymo akcijas Ukrainai ir išsakyti savo pilietinę poziciją.