Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministerijos komunikacijos kampanija – tarp geriausių Baltijos šalyse

Sukurta 2024.04.20 / Atnaujinta 2024.04.21 13:45
  Užsienio reikalų ministerijos komunikacijos kampanija – tarp geriausių Baltijos šalyse

  Užsienio reikalų ministerijos tarptautinė kampanija „Words Matter“, kviečianti naudoti teisingą terminologiją ir įvardyti agresorę kalbant apie Rusijos karą prieš Ukrainą, laimėjo II vietą viešojo sektoriaus kampanijų kategorijoje kasmetiniuose „Mi:t&Links“ Baltijos šalių komunikacijos apdovanojimuose.

  „Susiduriame su siaubinga realybe, kai jau daugiau nei dvejus metus kasdien matant žiaurius Rusijos karo nusikaltimus prieš Ukrainą, įvairiose žiniasklaidos priemonėse vis dar girdime ir matome neteisingus, Rusijos propagandai palankius „karo Ukrainoje“, „Ukrainos karo“ ar „krizės Ukrainoje“ pavadinimus. Tikime, kad siekiant agresorės atsakomybės, turime aiškiai ir teisingai įvardyti, kad tai yra Rusijos karas PRIEŠ Ukrainą“, – pažymi Užsienio reikalų ministerijos komunikacijos vadovė Viktorija Urbonavičiūtė.

  „Words Matter“ kampanija startavusi 2023 m. vasarį, minint Rusijos žiauraus karo prieš Ukrainą metines, kviečia žiniasklaidos priemones, tarptautinės politikos ekspertus ir apžvalgininkus kritiškai pasižiūrėti į tai, kaip kalbama apie Rusijos karą ir kokie žodžiai pasirenkami karui įvardyti, skatinant nevartoti neteisingos terminologijos.

  Lietuvos diplomatinių atstovybių pagalba, edukacinė vaizdo žinutė apie žodžių svarbą parengta ir platinta septyniomis – anglų, arabų, ispanų, italų, portugalų, prancūzų, vokiečių – kalbomis. Kampanijos žinutės pasiekė daugiau nei 300 tūkst. socialinių tinklų vartotojų visame pasaulyje, kurie aktyviai dalijosi žinute ir skatino kovoti su Kremliaus propaganda, nepamirštant agresorės Rusijos atsakomybės. Kampaniją palaikė ir ja dalijosi Ukrainos užsienio reikalų ministerija bei jos diplomatinės atstovybės.

  Kampanijos medžiagą galima pamatyti URM socialinių tinklų paskyrose: X plaformoje, Facebook, LinkedIn.