Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas JT Saugumo Taryboje Baltijos šalių vardu ragino rasti sprendimą dėl civilinės laivybos atnaujinimo Juodojoje jūroje

Sukurta 2022.05.20 / Atnaujinta 2022.05.20 09:00
  Viceministras M. Adomėnas JT Saugumo Taryboje Baltijos šalių vardu ragino rasti sprendimą dėl civilinės laivybos atnaujinimo Juodojoje jūroje

  Gegužės 19 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos aukšto lygio atviruosiuose debatuose dėl konfliktų ir pasaulinio maisto saugumo, kuriuose pasisakė Lietuvos, Estijos ir Latvijos vardu. Atviriesiems debatams pirmininkavo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretorius Anthony Blinken.

  Viceministras M. Adomėnas teigė, jog, siekiant užkirsti kelią pasaulinei maisto saugumo krizei, būtina užtikrinti, kad Ukrainos Juodosios jūros uostai būtų nedelsiant atblokuoti, o gabenantys grūdus laivai galėtų saugiai ir nevaržomai judėti. Pareiškime akcentuota, kad Lietuva, Latvija ir Estija buvo vienos pirmųjų, pasiūliusių padėti Ukrainos vyriausybei, atveriant grūdų tiekimą per šalių uostus.

  „Pasaulinės maisto programos duomenimis, Ukrainoje toliau tęsiantis uostų blokadai, net 44 milijonai žmonių visame pasaulyje bus priversti badauti. Rusija sistemingai ir tikslingai puola Ukrainos žemės ūkį bei blokuoja civilinę laivybą Juodojoje jūroje, todėl yra tiesiogiai atsakinga už grėsmę pasauliniam maisto saugumui. Vienintelis tvarus sprendimas išvengti katastrofiškų padarinių – kaip įmanoma greičiau atnaujinti Ukrainos grūdų tiekimą pasaulinei maisto rinkai“, − pabrėžė viceministras.

  Baltijos šalių pasisakyme taip pat pažymėta, kad Rusijai taikomos sankcijos neturi įtakos grūdų ir kitų maisto produktų eksportui dėl jose numatytų išimčių.

  Saugumo Tarybos atvirieji debatai maisto saugumo tema – vienas iš specialiųjų JAV pirmininkavimo Saugumo Tarybai gegužės mėnesį renginių, kuriame savo viziją dėl pasaulinės maisto krizės valdymo pristatė JT generalinis sekretorius, Pasaulinės maisto programos (WFP) vykdantysis direktorius ir JT Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) generalinis direktorius. Renginyje dalyvavo daugiau nei 80 valstybių atstovai. Išvakarėse užsienio reikalų viceministras taip pat pasisakė JAV organizuotame aukšto lygio renginyje dėl pasaulinio maisto saugumo.