Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas susitikime su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju aptarė NATO atsaką į agresyvią Rusijos laikyseną

Sukurta 2022.02.08 / Atnaujinta 2022.02.08 15:27
    Viceministras M. Adomėnas susitikime su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju aptarė NATO atsaką į agresyvią Rusijos laikyseną

    Vasario 8 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas susitiko su Lietuvoje viešinčiu NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju Mircea Geoană. Susitikime aptarti su Rusijos agresyvia laikysena susiję saugumo iššūkiai, NATO gynybos ir atgrasymo stiprinimas NATO rytiniame flange ir ilgalaikė aljanso adaptacija prie nuolat kintančios saugumo aplinkos.

    Viceministras pabrėžė, jog būtina toliau raginti Maskvą deeskaluoti ir spręsti klausimus politinėmis bei diplomatinėmis priemonėmis. Susitikime taip pat aptarta gilėjanti Rusijos ir Baltarusijos karinė integracija bei jos pasekmės Europos saugumui.

    „Sąjungininkų vienybė ir įsipareigojimas Vašingtono sutarties penktajam straipsniui yra itin svarbūs, siekiant atgrasinti Rusiją. Aljansas turi būti pasirengęs įvairiems scenarijams ir padaryti viską, kad būtų užtikrintas visų NATO šalių saugumas“, – sakė M. Adomėnas.

    Susitikimo metu aptarta ilgalaikė NATO adaptacija, stiprinant atsparumą ir bendradarbiavimą su privačiu sektoriumi naujųjų bei proveržio technologijų srityje. Pokalbio metu sutarta, kad NATO požiūris į saugumą ir gynybą turi būti platesnis, jei sąjungininkai nori būti pasirengę ateities iššūkiams ir grėsmėms.