Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vilniuje vieši Azerbaidžano valstybinio komiteto diasporai delegacija

Sukurta 2023.01.31 / Atnaujinta 2023.01.31 15:00
  Vilniuje vieši Azerbaidžano valstybinio komiteto diasporai delegacija

  Sausio 31 dieną Užsienio reikalų ministerijoje lankėsi Azerbaidžano valstybinio komiteto diasporai  ir šios šalies užsienio reikalų ministerijos delegacija, kuri atvyko į Lietuvą pagal Tarptautinio migracijos politikos plėtros centro finansuojamą projektą.

  Vizito tikslas – perimti Lietuvos gerąją patirtį diasporos politikos srityje. Konsultacijų metu aptarti aktualūs diasporos politikos klausimai, gerosios praktikos pavyzdžiai ir diasporos politikos įgyvendinimo iššūkiai.

  Susitikimo metu ministerijos Globalios Lietuvos departamento direktorė Lina Žukauskaitė pristatė Lietuvos diasporos politikos strategines gaires „Globali Lietuva“ ir jų įgyvendinimo veiksmų planą, diasporos politikos įgyvendinime dalyvaujančių valstybės institucijų ir organizacijų bei savivaldybių priemones, skirtas stiprinti valstybės ir diasporos dialogą ir partnerystę.

  „Beveik trečdalis lietuvių tautos gyvena už Lietuvos ribų – Vyriausybė skiria didelį dėmesį diasporai aktualiems klausimams, siekia aktyviau įtraukti diasporą į Lietuvos gerovės ir saugumo kūrimą“, – susitikimo metu sakė Lina Žukauskaitė.

  Azerbaidžano delegacija taip pat susitiks su Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Tautinių mažumų departamento, VšĮ „Global Lithuanian Leaders“, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ įgyvendinamos programos „Kurk Lietuvai“, asociacijos „Bring Lithuania LT“ atstovais.

  Užsienio reikalų ministerija yra Lietuvos diasporos politikos įgyvendinimo koordinatorė. Diasporos politikos įgyvendinime šiuo metu dalyvauja 32 valstybės institucijos ir organizacijos bei 18 savivaldybių.