Jei gimė vaikas

Sukurta 2015.01.07 / Atnaujinta 2023.08.04 15:31

Jei Jūsų vaikas gimė ne Lietuvoje, apie vaiko gimimą Jūs privalote pranešti ir apskaityti šį gimimą Lietuvoje (įtraukti į registraciją) per tris mėnesius. Jei Jūs esate deklaravę išvykimą iš Lietuvos, vaiko gimimą apskaityti galite Lietuvos ambasadoje Romoje, Vilniaus civilinės metrikacijos skyriuje (asmeniškai arba paštu) arba per internetinę sistemą. Vaiko gimimo apskaitymo prašymą siunčiant Vilniaus civilinės metrikacijos skyriui registruotu paštu būtina pridėti asmens tapatybės dokumento (paskutinio lapo) kopiją, tvirtintą notaro.

Daugiau informacijos ir prašymo formą siuntimui paštu rasite čia.

Norėdami apskaityti vaiko gimimą Lietuvos ambasadoje Romoje, asmeniškai arba per įgaliotą asmenį turite pateikti šiuos dokumentus:

  • išrašą iš vaiko gimimo įrašo, išrašytą pagal 1976 m. rugsėjo 8 d. Vienos konvencijos nustatytą formą (L'estratto plurilingue di un atto di nascita rilasciato in applicazione di convenzione firmata a Vienna l'8 Settembre 1976 – Formula A). Šio išrašo legalizuoti ar versti į lietuvių kalbą nereikia.*
  • abiejų tėvų galiojančius asmens dokumentus (pasus arba tapatybės korteles);
  • prašymą apskaityti vaiko gimimą (pildomas ir pasirašomas Ambasadoje);
  • konsulinį mokestį už dokumentų dėl užsienio valstybėje įregistruoto gimimo įtraukimo į apskaitą priėmimą ir perdavimą – 30 eur (galima sumokėti banko kortele ambasadoje arba pavedimu į ambasados banko sąskaitą;
  • konsulinį mokestį už gimimo akto išrašo išdavimą – 5 eur (jeigu pageidaujate)
  • konsulinį mokestį už  gimimo akto išrašo pareikalavimą iš Vilniaus CMS- 20 € (jeigu pageidaujate);
  • konsulinį mokestį už daugiakalbę standartinę formą prie gimimo akto išrašo – 5 eur (jeigu pageidaujate);
  • jei turite - vaiko Italijos ar kitos valstybės asmens dokumentą.

 

*Jei pateikiamas gimimo akto išrašas ne pagal Vienos konvencijos nustatytą formą, toks liudijimas turi būti patvirtintai išverstas į lietuvių kalbą.

Šalys, prisijungusios prie 1976 m. rugsėjo 8 d. Vienos konvencijos: Austrija, Belgija, Bosnija ir Hercegovina, Italija, Ispanija, Juodkalnija, Kroatija, Lenkija, Liuksemburgas, Makedonija, Moldova, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Serbija, Slovėnija, Šveicarija, Turkija, Vokietija. Ne ES šalyse išduoti gimimo aktų išrašai ar liudijimai turi būti legalizuoti ir išversti į lietuvių kalbą.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha