Jei ketinate tuoktis (pažyma Nulla Osta)

Sukurta 2015.01.07 / Atnaujinta 2020.12.02 09:41

Pažyma, kad nėra kliūčių sudaryti santuoką

Norint sudaryti santuoką Italijoje, santuoką registruojančiai Italijos institucijai – savivaldybei (Comune) – kartu su kitais dokumentais reiks pristatyti kompetentingos Lietuvos institucijos pažymą apie tai, kad Jums nėra kliūčių sudaryti santuoką.

Tokią pažymą išduoda Lietuvos savivaldybių civilinės metrikacijos skyriai. Pateikiant Italijos institucijoms ši pažyma turi būti patvirtintai išversta į italų kalbą arba pateikiama su daugiakalbe standartine forma. Deklaravusieji išvykimą iš Lietuvos tokią pažymą gali užsakyti ir per ambasadą.

Yra savivaldybių, kurios dėl įvairių priežasčių reikalauja, kad tokia, Italijos civilinio kodekso 116 str. numatyta, kompetetingos užsieniečio valstybės institucijos pažyma dėl kliūčių santuokai sudaryti nebuvimo, būtinai būtų išduota Lietuvos ambasadoje Italijoje, konsulinės pažymos Nulla Osta per matrimonio pavidalu.

Konsulinė pažyma Nulla Osta al matrimonio

Ambasadoje Romoje pažyma Nulla Osta al matrimonio išduodama pateikus šiuos dokumentus*:

 • prašymą išduoti konsulinę pažymą;
 • asmens tapatybės dokumentą (Lietuvos Respublikos pasą arba tapatybės kortelę) ar jo lapo su asmens duomenimis notariškai patvirtintą kopiją;
 • konsulinį mokestį už pažymos išdavimą – 30 eurų;
 • Lietuvos civilinės metrikacijos skyriaus pažymą apie šeiminę padėtį, apie tai kad nėra kliūčių santuokai sudaryti.**

Žemiau išvardinti dokumentai leidžia pateikti Nulla Osta al matrimonio pažymoje daugiau duomenų - paprastai tiek, kiek reikalauja santuoką registruosianti įstaiga:

 • prašančiojo gimimo liudijimas arba gimimo akto išrašas;
 • ištuokos ar sutuoktinio mirties liudijimas, jei pažymos prašantis asmuo yra išsiskyręs ar našlys;
 • nepilnamečių vaikų gimimo liudijimai;
 • tėvų santuokos liudijimai ar jų kopijos.

Ambasados pažyma Nulla Osta al matrimonio išduodama italų kalba. Atsiimti pažymą galite asmeniškai arba užsakę pašto kurjerį. Prieš pateikiant savivaldybei (Comune) šią pažyma gali tekti patvirtinti Prefektūroje (Ufficio legalizzazioni).

*Dėl konsulinės pažymos Nulla Osta al matrimonio galite  kreiptis paštu – reikės atsiųsti užpildytus prašymus, notariškai patvirtintą savo asmens tapatybės dokumento (paso arba ATK) kopiją ir pavedimu sumokėti konsulinį mokestį. Dėl detalių siūlome susitarti e. paštu [email protected].

**Pateikti prašymą konsulinei pažymai Nulla Osta al matrimonio galite ir neturėdami Lietuvos civilinės metrikacijos skyriaus pažymos apie šeiminę padėtį (dėl kliūčių santuokai sudaryti nebuvimo). Šiuo atveju konsulinės pažymos Nulla Osta išdavimas gali užtrukti ilgiau - Ambasada perduos Jūsų prašymą dėl pažymos apie šeiminę padėtį Vilniaus m. savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriui ir pažymą Nulla Osta rašys tik gavusi atsakymą iš Vilniaus CMS.

Dokumentai, kuriuos būtina pateikti Italijos savivaldybei

Informacijos apie dokumentus, kuriuos būtina pateikti Italijos savivaldybei, norint sudaryti santuoką Italijoje, prašome teirautis konkrečioje savivaldybėje, kurioje registruosite santuoką. Pagrindiniai dokumentai, kurių paprastai prašoma, registruojant santuoką Italijoje:

 • pasas,
 • gimimo liudijimas (arba daugiakalbis išrašas iš gimimo įrašo pagal Vienos 1976 konvenciją, arba originalus Lietuvos Respublikos gimimo liudijimas, patvirtintai išverstas į italų kalbą),
 • kompetentingos Lietuvos institucijos pažyma dėl kliūčių užsienyje nebuvimo (arba Lietuvoje išuota civilinės metrikacijos skyriaus pažyma apie kliūčių santuokai nebuvimą, išversta į italų k., arba ambasados išduota konsulinė pažyma Nulla Osta al matrimonio).

DĖMESIO:     

Paprastai pažymoje apie kliūčių santuokai sudaryti nebuvimą prašoma nurodyti duomenis apie asmens tėvus (vardai-pavardės, mergautinės pavardės ir gimimo datos), tikslią gimimo vietą ir ištuokos, jei buvo, datą. Jei šių dokumentų pažymoje nėra, gali tekti pateikti kitus šiuos duomenis patvirtinančius dokumentus (pvz. tėvų gimimo liudijimus, ištuokos liudijimą ar kt.).

 

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha