Notariniai veiksmai

Sukurta 2014.09.03 / Atnaujinta 2023.08.03 10:45

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad Lietuvos Respublikos Seimui priėmus Notariato įstatymo pakeitimus,  nuo 2021 m. liepos 1 d., yra galimybė kreiptis į Lietuvos Respublikos notarus dėl notarinių veiksmų atlikimo nuotoliniu būdu.

Notarai turės teisę per nuotolį atlikti visus notarinius veiksmus, išskyrus testamentų tvirtinimą, jų priėmimą saugoti ir fakto, kad fizinis asmuo yra gyvas ir yra tam tikroje vietovėje, tvirtinimą.

Asmuo savo valiai patvirtinti turės turėti kvalifikuotą elektroninį parašą.

Daugiau informacijos rasite čia.

Lietuvos Respublikos ambasadoje Italijoje gali būti atliekami šie notariniai veiksmai:

1) tvirtinami sandoriai, tokie kaip: testamentai, įgaliojimai, pareiškimai dėl tėvystės pripažinimo, sutuoktinio ar bendraturčių rašytiniai sutikimai sudaryti sandorius, pareiškimai dėl palikimo atsisakymo;

2) liudijamas dokumentų nuorašų ir jų išrašų tikrumas;

3) liudijamas parašo dokumentuose tikrumas;

4) tvirtinamas faktas, kad fizinis asmuo yra gyvas ir yra tam tikroje vietovėje;

5) priimami saugoti asmeniniai testamentai;

6) tvirtinamas dokumentų pateikimo laikas;

7) atliekami kiti LR notariato įstatyme numatyti notariniai veiksmai.

Notariniai veiksmai atliekami tik Lietuvos Respublikos piliečiams. Užsieniečiams, asmenims be pilietybės ir juridiniams asmenims, notariniai veiksmai neatliekami.

Atkreipiame dėmesį, kad visiems notariniams veiksmams atlikti būtina turėti galiojantį Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę. Dėl notarinio veiksmo atlikimo į ambasadą būtina atvykti asmeniškai.

Prieš registruojantis į priėmimą dėl notarinio veiksmo atlikimo, maloniai prašome susisiekti su konsuliniu pareigūnu el. paštu: [email protected] ir aptarti notarinio veiksmo turinį.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha