Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

INFORMACIJA VYKSTANTIEMS Į ITALIJĄ (atnaujinta 2022 05 04)

Sukurta 2022.05.04 / Atnaujinta 2022.05.05 16:50

Atvykstantieji į Italiją iš Lietuvos Respublikos turi pateikti:

  • ES skaitmeninį COVID-19 arba kitą vienoje iš ES valstybių narių ar trečioje šalyje išduotą pažymėjimą, gautą pilnai pasiskiepijus nuo COVID-19 infekcijos (nuo paskutinio skiepo turi būti praėjusios 14 dienų, bet ne daugiau nei 9 mėnesiai, po sustiprinančiosios vakcinos pažymėjimas įsigalioja iškart ir galioja neribotą laiką);

ARBA

  • ES skaitmeninį COVID-19 arba kitą vienoje iš ES valstybių narių ar trečioje šalyje išduotą pažymėjimą, gautą pasveikus nuo COVID-19 infekcijos bei pasibaigus izoliacijos laikotarpiui (nuo persirgimo neturi būti praėję daugiau nei 6 mėnesiai);

ARBA

  • ES skaitmeninį COVID-19 arba kitą vienoje iš ES valstybių narių ar trečioje šalyje išduotą pažymėjimą, sugeneruotą atlikus antigeno (ne anksčiau nei 48 val. iki atvykimo), arba PGR (ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo) COVID-19 testą ir gavus neigiamą rezultatą.

Pasiskiepijusiems bei persirgusiems asmenims, įskaitant vaikus, turintiems galiojantį ES skaitmeninį sertifikatą, papildomai Covid testo atlikti neprivaloma, o, atvykus į Italiją be neigiamo testo rezultato, nebus taikoma izoliacija.

Neturint galimybės pateikti galiojančio ES skaitmeninio COVID-19 sertifikato, taip pat neskiepytiems, nepersirgusiems arba testo nepasidariusiems asmenims atvykus į Italiją reikia izoliuotis 5 dienas, pasibaigus šiam laikui - atlikti antigenų arba PGR tyrimą.

Vaikams iki 6 m. izoliacija netaikoma jeigu atvyksta su tėvais, kuriems netaikoma izoliacija.

6 – 17 metų vaikai, kurie atvyksta be neigiamo COVID-19 testo rezultato, turi izoliuotis 5 dienoms, net jei keliauja su tėvais, turinčiais vakcinavimo sertifikatus.

Molekulinis (72 val.) arba antigenų (48 val.) testas privalomas neturintiems galiojančio Covid sertifikato asmenims nuo 6 metų amžiaus.

Daugiau informacijos rasite čia.  

Atvykimui į šalį naudojamo ES skaitmeninio COVID-19 sertifikato galiojimas laikas yra 9 mėnesiai, kaip numatyta ES reglamente.

COVID-19 sertifikatai, išduoti po trečiosios vakcinos dozės, galioja neribotą laiką. Persirgimo COVID-19 pažymėjimas (jei yra užbaigtas pirmasis vakcinacijos ciklas) prilygsta sertifikatams, išduotiems po trečiosios dozės ir galioja neribotą laiką.

Nuo 2022 m. gegužės 1 d. Italijoje nebereikalaujama pateikti ES skaitmeninio COVID-19 sertifikato norint patekti į viešąjį transportą, kultūros įstaigas (muziejus, kino teatrus, viešus renginius ir kt.), restoranus, viešbučius, kitas įstaigas, išskyrus ligonines ir senelių prieglaudas.

Pasireiškus galimiems COVID-19 simptomams, būtina apie tai pranešti vietinėms sveikatos institucijoms ir izoliuotis. Naudinga informacija ir telefonų numeriai skelbiami Italijos sveikatos ministerijos puslapyje čia. Atkreipiame dėmesį, kad jeigu jūsų testas teigiamas, jūs negalite niekur keliauti viešuoju transportu ir turite laikytis vietinių izoliacijos procedūrų ir reikalavimų. Šios procedūros taip pat taikomos artimiausiai su užsikrėtusiuoju kontaktavusiems asmenims. Todėl rekomenduojame atsakingai įvertinti kelionės būtinybę, atsižvelgiant į galimą pavojų sveikatai, papildomas išlaidas bei nepatogumus.

Tranzitas: vykstantiems tranzitu privačiomis transporto priemonėmis per Italijos teritoriją, neviršijant 36 val.taikoma išimtis dėl testo ir izoliacijos.

Dėl išsamesnės informacijos bei taikomų išimčių rekomenduotina užpildyti klausimyną (anglų kalba).

Nuo balandžio 1 dienos nebegalioja Italijos teritorijos skirstymo į zonas (raudoną, oranžinę, geltoną ir baltą) tvarka. Atnaujinta informacija skelbiama čia.

DĖMESIO! Šiuo metu apsauginių kaukių naudojimas yra rekomenduojamas įstaigų viduje. Viešajame transporte, įskaitant lėktuvus, renginiuose, teatro spektakliuose, kine, koncertuose, sporto varžybose, vykstančiose patalpų viduje, privalu dėvėti FFP2 tipo veido kaukes.

Neturint reikiamo tipo kaukės, galite būti neįleisti į viešąjį transportą, o už visų reikalavimų nesilaikymą taikomos piniginės baudos.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad, padidėjus turistų srautams, padaugėjo vagysčių. Rekomenduojame saugoti savo asmeninius daiktus (ypač susibūrimo vietose, viešojo transporto priemonėse), o asmes tapatybės dokumentus laikyti atskiroje saugioje vietoje bei pasidaryti jų kopiją. 

 

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha