Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

INFORMACIJA VYKSTANTIEMS IŠ ITALIJOS IR MALTOS Į LIETUVĄ

Sukurta 2020.09.12 / Atnaujinta 2020.09.12 14:57
  INFORMACIJA VYKSTANTIEMS IŠ ITALIJOS IR MALTOS Į LIETUVĄ

  Nuo pirmadienio (rugsėjo 14 d.) atvykstantiems iš Italijos ir Maltos į Lietuvą Lietuvos piliečiams ir Lietuvoje teisėtai gyvenantiems žmonėms koronaviruso tyrimas nėra privalomas, tačiau ir toliau išlieka privaloma 14 dienų izoliacija. Visi iš paveiktų šalių atvykę užsieniečiai privalo turėti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykimo į Lietuvą atliktą koronaviruso tyrimą bei gautą neigiamą atsakymą, išskyrus operacijų vadovo sprendime numatytas išimtis. Neigiamas tyrimo rezultatas neatleidžia nuo prievolės izoliuotis 14 dienų.

  Kiekvienas oro, jūrų ar sausumos transportu reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas nuo rugsėjo 15 d., antradienio, savo asmens duomenis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams turės pateikti elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad dar prieš įlipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą ar traukinį žmogus turės užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą – pateikti įlaipinimo į transporto priemonę metu.

  Tais atvejais, kai žmogus savarankiškai keliavo žemės transportu, jis privalo ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento elektroniniu būdu užsiregistruoti NVSC.

  Tiek Lietuvos piliečiai, tiek užsieniečiai turi galimybę sutrumpinti izoliacijos laiką, ne anksčiau kaip po 8 dienų atlikę koronaviruso testą. Gavus neigiamą rezultatą, izoliacijos laikas jiems gali būti sutrumpintas iki 10 dienų. Apie izoliacijos laiko sutrumpinimą informaciją rasite čia: https://nvsc.lrv.lt/lt/visuomenei/leid-pal

  Daugiau informacijos: https://sam.lrv.lt/…/pakeitus-skaiciavimo-metodika-trumpeja…

  Labiausiai paveiktų valstybių sąrašas Lietuvoje yra atnaujinamas kiekvieną pirmadienį, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse, tad sekite atnaujinimus! Taip pat Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (#ECDC) kasdien atnaujina informaciją apie 14 dienų sergamumą ES šalyse. Tai gali padėti artimiausiu metu planuojant keliones į kitas šalis. Nuoroda į #ECDC puslapį: https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea

  Kita aktuali informacija atvykstantiems: https://sam.lrv.lt/…/aktuali-informacija-griztantiems-ir-at…

  Daugiau informacijos apie situaciją dėl COVID-19 Lietuvoje: https://koronastop.lrv.lt/

         

  Naujienlaiškio prenumerata