Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Italijos URM atstovų susitikime aptartas ekonominio bendradarbiavimo stiprinimas globalių iššūkių kontekste

Sukurta 2022.04.05 / Atnaujinta 2022.04.05 13:11
   Lietuvos ir Italijos URM atstovų susitikime aptartas ekonominio bendradarbiavimo stiprinimas globalių iššūkių kontekste
   Lietuvos ir Italijos URM atstovų susitikime aptartas ekonominio bendradarbiavimo stiprinimas globalių iššūkių kontekste
   Lietuvos ir Italijos URM atstovų susitikime aptartas ekonominio bendradarbiavimo stiprinimas globalių iššūkių kontekste

   Kovo 29-30 d. Romoje įvyko dvišalės Lietuvos ir Italijos URM ekonominės konsultacijos, kovo 31 d. – balandžio 1 d. Palerme surengtas Lietuvos ir Sicilijos verslo forumas.

    

   Kovo 29-30 d. Romoje įvyko dvišalės Lietuvos ir Italijos URM ekonominės konsultacijos. Konsultacijų metu itin didelis dėmesys skirtas Rusijos vykdomos agresijos prieš Ukrainą poveikiui Europos ekonomikai, ypač žaliavų tiekimo grandinėms. Lietuvos URM atstovai pabrėžė, kad būtinos solidarios ES valstybių narių pastangos ir bendri veiksmai, sprendžiant susidariusį žaliavų trūkumą.

   Susitikimo metu taip pat aptartas Kinijos ekonominis spaudimas Lietuvai ir jo poveikis vieningai ES rinkai, sutarta, kad tik ES vienybė ir solidarumas gali atremti tokį spaudimą.

   Konsultacijų metu Lietuvos ir Italijos delegacijos pasidžiaugė stiprėjančiu šalių ekonominiu bendradarbiavimu bei augančia ir jau 2,5 mlrd. eurų ribą perkopusia dvišale prekyba. Sutarta, kad globalių iššūkių kontekste būtina dėti visas pastangas tolesniam ekonominių santykių stiprinimui, naujų galimybių paieškai ir tiesioginių ryšių tarp Lietuvos ir Italijos verslo skatinimui. 

   Susitikimo su Italijos prekybos agentūros (ICE) atstovais metu Lietuvos delegacija padėkojo už ICE paramą Italijos gyvybės mokslų sektoriaus įmonių dalyvavimui Lietuvos organizuotoje Life Sciences Baltics 2021 konferencijoje. Susitikimo metu aptartos ekonominių ryšių stiprinimo galimybės, verslo partnerių ir kontaktų paieškos svarba. Lietuva pakvietė Italijos atstovus dalyvauti artimiausiais metais Lietuvoje organizuojamose verslo parodose ir kituose renginiuose (EFIB2022, Balttechnika, Fintech Inn, Startup Fair ir kt.), taip pat atvykti į Lietuvą su verslo misija.

   Palerme surengtas  Lietuvos ir Sicilijos verslo forumas

   Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Lietuvos ambasada Italijoje kartu su Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmais, Infobalt asociacija bei Lietuvos garbės konsulatu Sicilijoje bei Sicilijos asocijuotomis verslo organizacijomis Sicindustria bei UnionCamare Sicilia Palermo mieste surengė Lietuvos ir Sicilijos verslo forumą.

   Forume dalyvavo 12 Lietuvos įmonių (4 maisto, tarp jų ir smart-food, įmonės, 3 IT, 2 kosmetikos, 1 logistikos, 1 tekstilės, 1 chemijos pramonės) ir 37 įmonės iš Sicilijos.

   Forumo dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius Italijoje Ričardas Šlepavičius, Sicilijos regiono viceprezidentas Gaetano Armao, Palermo meras Leoluca Orlando, Lietuvos garbės konsulas Sicilijoje Alessandro Palmigiano, Sicindustria pirmininkas Gregory Bongiorno, Unioncamere Sicilia Generalinis sekretorius Santa Vaccaro.

   Pagrindinį forumo pranešimą padarė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių ir ekonominio saugumo politikos departamento direktorė Dalia Kreivienė. Pasisakymo metu D. Kreivienė  pristatė Lietuvos eksporto galimybes ir investicinę aplinką, apžvelgė dvišalius ekonominius santykius tarp Italijos ir Lietuvos.

   Renginio metu surengta Lietuvos ir Italijos verslo kontaktų mugė, kurios metu iš Lietuvos atvykusios įmonės užmezgė tiesioginius kontaktus su potencialiais parneriais Sicilijoje.

   Forumo dalyviai apsilankė Palermo uoste ir su uosto administracija aptarė galimas bendradarbiavimo sritis, susipažino su Sicilijos Muitinės tarnybos darbu.

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha