*alt_site_homepage_image*
lt
en it

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymu, Lietuvos Respublikos piliečiai, išvykstantys iš Lietuvos ilgesniam kaip 6 mėnesių laikotarpiui, privalo deklaruoti savo išvykimą. Nepilnamečių vaikų gyvenamąją vietą deklaruoja jų tėvai, įtėviai ar globėjai.

Jeigu Jūs iš Lietuvos išvykote trumpesniam kaip šešių mėnesių laikotarpiui, tačiau užsienyje likote gyventi ilgesnį laiką, savo išvykimą galite deklaruoti ir per ambasadą.

Išvykimą iš Lietuvos Respublikos galima deklaruoti:

  • Internetu prisijungus prie Elektroninių valdžios vartų („Paslaugos gyventojams/Gyvenamosios vietos deklaracijos“), jei naudojatės Lietuvos komercinių bankų internetine bankininkyste arba turite Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelę su aktyviu e-parašu;
  • Asmeniškai atvykus į ambasadą ir pateikus galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
     
  • Siunčiant užpildytą ir pasirašytą Išvykimo iš Lietuvos Respublikos į užsienį deklaraciją (žr. temą Prašymų formos) bei galiojančio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją paštu.

SVARBU:

Pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus nepilnamečių vaikų nuolatine gyvenamąja vieta laikoma jų tėvų ar globėjų (rūpintojų) nuolatinė gyvenamoji vieta, todėl jeigu kartu su Jumis Italijoje gyvena ir nepilnametis Lietuvos Respublikos pilietis, kurio išvykimas iš Lietuvos nėra deklaruotas, jo vardu turės būti pateikta atskira deklaracija. Kartu su deklaracija reikia pateikti deklaraciją pildančio asmens ir nepilnamečio galiojantį LR pasą ar asmens tapatybės kortelę. Jeigu nepilnametis Lietuvos Respublikos pilietis liko gyventi Lietuvoje, reikės pateikti raštišką paaiškinimą apie tai, kur vaikas gyvena ir kas jį globoja.

Asmenys, nedeklaravę savo išvykimo iš Lietuvos, laikomi gyvenančiais Lietuvoje, todėl, vadovaujantis Lietuvos teisės aktais, kai kurios konsulinės paslaugos (pasų išdavimas ar pakeitimas, užsienyje sudarytos santuokos ar užsienyje gimusio vaiko gimimo įtraukimas į apskaitą Lietuvoje, santuokos ar gimimo įregistravimas ir pan.) Lietuvos ambasadoje Italijoje jiems neteikiamos.

Naudinga informacija:

  • Gyvenamosios vietos deklaravimas nesusijęs su gyventojų pajamų mokesčio mokėjimu ar privalomojo socialinio draudimo įmokų administravimu.
  • Lietuvos Respublikos mokesčių klausimais reikia asmeniškai kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją.
  • Informacija privalomojo sveikatos draudimo klausimais skelbiama Sodros interneto svetainėje.

Teisės aktai: