*alt_site_homepage_image*
lt
en it

Naujienos

RSS

Milano-Kortinos žiemos Olimpinėse Žaidynėse lankėsi Lietuvos Respublikos Ministrės Pirmininkės Ingos Ruginienės delegacija

Vasario 6-10 d. Milano-Kortinos žiemos Olimpinėse Žaidynėse lankėsi Lietuvos Respublikos Ministrės Pirmininkės Ingos Ruginienės vadovaujama delegacija.

 
Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Inga Ruginienė dalyvavo priėmime, kurį surengė Italijos Respublikos Prezidentas Jo Ekscelencija Sergio Mattarella. Renginys vyko 2026 m. vasario 6 d. Milano Karališkuosiuose rūmuose. Priėmimas buvo skirtas valstybių vadovams ir vyriausybių lyderiams XXV žiemos olimpinių žaidynių „Milano–Kortina 2026“ atidarymo proga. Priėmime svečius pasveikino ir Italijos Respublikos Premjerė Giorgia Meloni.
 
Iškilmingoje Olimpiados atidarymo ceremonijoje Ministrė Pirmininkė I. Ruginienė kartu su kitų šalių delegacijų vadovais stebėjo sportininkų delegacijų paradą, kuriame trispalvę nešė Lietuvos atletai.
 
Ministrė Pirmininkė I. Ruginienė daug dėmesio skyrė Olimpiadoje dalyvaujantiems lietuviams: susitiko su olimpine komanda Milano olimpiniame kaimelyje, Anterselvoje vykusiose biatlono mišrios estafetės varžybose palaikė lietuvius sportininkus,  stebėjo dailiojo čiuožimo ritminio šokio programą, kurioje sėkmingai pasirodė S. Ambrulevičius ir A. Reed.
Vizito paraštėse Lietuvos Premjerė taip pat susitiko su Latvijos, Estijos, Vokietijos Prezidentais.
 
Olimpiadoje  delegaciją lydėjo Lietuvos ambasadorė Italijoje Dalia Kreivienė, Lietuvos Tautinio Olimpinio Komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Lietuvos ambasados Italijoje ir LTOK atstovai.
 
Italijos Prezidentūros archyvo, Vytauto Dranginio/LTOK nuotraukos