*alt_site_homepage_image*
lt
en it

Naujienos

RSS

Regioninio bendradarbiavimo su Italija stiprinimo iniciatyvos: dvišalių santykių plėtros galimybės Sardinijoje

Balandžio 12–13 d., tęsiant regioninio bendradarbiavimo su Italija stiprinimo iniciatyvas, Lietuvos ambasadorė Italijoje Dalia Kreivienė, kartu su komercijos atašė Laura Šerėniene, lankėsi Kaljaryje, Sardinijoje.

Darbinio vizito metu ambasadorė susitiko su Kaljario vicemere Maria Cristina Mancini. Ambasadorė pabrėžė dvišalių Lietuvos ir Italijos santykių svarbą, primindama, kad šiemet minimos 34-osios diplomatinių santykių tarp abiejų šalių metinės. Aptartos pagrindinės sritys, kuriose matoma daugiausia perspektyvų bendradarbiavimui – ypatingas dėmesys skirtas atsinaujinančiai energetikai, technologinėms inovacijoms ir turizmui. 
 
Ambasadorė susitiko su Sardinijos regiono valdžios tarybos nare Barbara Manca, atsakinga už transporto klausimus, kuri atstovavo prezidentę Alessandra Todde. Susitikimo metu aptartos įvairios bendradarbiavimo galimybės, kurių tikslas – stiprinti ir plėsti dvišalius institucinius, kultūrinius ir prekybinius ryšius. Tai buvo puiki proga apžvelgti pagrindinius sektorius, kuriuose Sardinija ir Lietuva galėtų glaudžiau bendradarbiauti, ypatingą dėmesį skiriant tiesioginių skrydžių tarp Lietuvos ir Sardinijos salos atnaujinimui.
 
Vizito metu ambasadorė taip pat susitiko su „Confindustria Sardegna“ prezidentu ir generaliniu direktoriumi Maurizio De Pascale ir Andrea Porcu, Kaljario–Oristano prekybos rūmų direktoriumi Cristiano Erriu bei pagrindinių prekybos asociacijų atstovais ir Sardinijos įmonėmis, besidominčiomis verslo plėtros galimybėmis Lietuvoje.
 
Ambasadorė pristatė prioritetinius Lietuvos ekonomikos sektorius: gyvybės mokslai, kosmoso technologijos, gynybos pramonė, ICT, fintech, inovacijos, atsinaujinanti energetika bei turizmas. Sardinijos verslo atstovams pabrėžtas Lietuvos potencialas – patraukli investicinė aplinka, tvirta ekonomika ir strateginė padėtis Europoje. 
 
Diskusijos pabaigoje ambasadorė pakvietė asociacijas ir įmones dalyvauti artėjančiuose tarptautiniuose renginiuose Lietuvoje, tokiuose kaip „Life Sciences Baltics" ir  „Startup Fair 2025".
 
Ambasada tikisi, kad šis vizitas prisidės prie dvišalių ekonominių santykių regione stiprinimo, identifikuojant galimas abipusio intereso sritis, atveriant naujas galimybes, atsižvelgiant į šiandienos pasaulinius iššūkius.